CZ

Technologický stavební systém výstavby rodinných, bytových a komerčních objektů formou dřevěných masivních panelů CLT

Tyto panely se skládají z masivního smrkového dřeva (desky), které jsou lepeny konstrukčním lepidlem střídavě v pravých úhlech. Panely jsou vyráběny o tloušťce 60 až 400 mm. Jedná se o lehký, mimořádně pevný materiál, který dosahuje vysoké pevnosti, tuhosti a rozměrové stability. Masivní dřevo výrazně snižuje emise CO2 ve srovnání s betonem a ocelí.

Proč CLT od společnosti Tiny Elements?

CLT panely se vyznačují vysokou statickou únosností. Tento konstrukční prvek má výborné akustické, protipožární, seizmické a tepelné vlastnosti. Nízká uhlíková stopa při výrobě těchto panelů představuje vysoce udržitelnou alternativu k betonu, oceli a klasickému zdivu. CLT panely od společnosti Tiny Elements se vyrábějí z certifikovaného dřeva PEFC.

Jsme jediná společnost na českém trhu, která vyrábí CLT panely v pohledové kvalitě – borovice.

Popis CLT panelu

CLT panely TE (Tiny Elements) se skládají z nejméně tří vrstev masivních panelů, které jsou spojeny vysokopevnostním lepidlem pod pravým úhlem. Každá vrstva se skládá ze sady pevnostně tříděných desek s cinkovým spojem. Vyrábíme panely o maximální šířce 3.5 m a maximální délce 13 m dlouhé.

Lepení CLT panelu

Lepení panelů CLT provádíme polyuretanovým lepidlem (PUR), které je schváleno pro nosné prvky v interiéru i exteriéru podle klasifikace EN 15425. Použitá lepidla jsou bez formaldehydu a nepředstavují zdravotní riziko. Obsah lepidla je snížen v souladu se zdravotními požadavky – podíl lepidla je 1 % co představuje velmi nízké hodnoty těkavých organických látek (VOC). CLT panely splňují nejnáročnější požadavky na vnitřní klima staveb.

Výhody materiálu CLT

– Rychlost výstavby
– Rychlé vytápění prostor v zimě / chlazení v létě
– Bydlení v přírodním materiálu / masivní dřevo
– Chytrost / variabilita / lehkost
– Snadné rozšíření / renovace / rekonstrukce
– Na cca 120 m2 zastavěné plochy ušetříte jednu celou místnost (10 % vyšší úspora místa)
– CLT dřevostavba je 8krát energeticky úspornější než betonová / zděná stavba
– Skutečný přírodní vzhled dřeva v interiéru
– Vysoce pevný, tuhý a rozměrově stabilní materiál schopný přenášet zatížení ve dvou směrech
– Prefabrikovaný stavební systém CLT vyráběný strojově s tolerancí +/- 2 mm

Požár a CLT panely

CLT panely od společnosti Tiny Elements splňují všechny protipožární předpisy a normy. Přirozená vlastnost CLT panelu při hoření je uhelnatění dřeva. V případě, že je panel vystaven ohni prochází procesem tepelného rozkladu a na povrchu panelu se vytváří vrstva zuhelnatělého dřeva. Vlhkost dřeva v panelech je cca. 10-12 %, která se při hoření odpaří a zahájí proces uhelnatění. Tento proces chrání vnitřní staticky nosné jádro panelu. CLT konstrukce může být při nejsilnějším požáru stabilní v průměru dvě hodiny i více.

Aplikace panelu CLT

CLT stěny, CLT stropy, CLT střechy, CLT podlahy.

Kvality povrchu

CLT panely TE vyrábíme ve čtyřech různých kvalitách povrchu

Konstrukční nepohledová kvalita NVQ (finský smrk/borovice, zamodření, suky, mezery – technická deska)

Jednostranná pohledová kvalita smrk IVQ (finský smrk, bez zamodření, malé suky povoleny, velké suky ošetřeny, zapravené, drážky zapravené pryskyřicí, malé praskliny zapravené, kvalitně obroušené)

Jednostranná pohledová kvalita borovice IVQ (borovice, bez zamodření, malé suky povoleny, velké suky ošetřeny, zapravené, drážky zapravené pryskyřicí, malé praskliny zapravené, kvalitně obroušené)

Oboustranná pohledová kvalita DVQ (finský smrk/borovice bez zamodření, malé suky povoleny, velké suky ošetřeny, zapravené, drážky zapravené pryskyřicí, malé praskliny zapravené, kvalitně obroušené)

CLT Tiny Elements a udržitelnost

Výroba CLT domů Tiny Elements se může pochlubit výjimečným příběhem udržitelnosti. Naše produkty pocházejí z nejkvalitnějších surovin s certifikací PEFC a jsou vyráběny ve Finsku, Česku a Polsku. Při výrobě nepoužíváme žádné chemikálie. Udržitelnost je jádrem všeho, co děláme, od získávání dřeva po odpovědnou výrobu, která zajišťuje, že náš produkt má dlouhou životnost a je v souladu s postupy šetrnými k životnímu prostředí.

Tiny Elements spojuje městský život s přírodou. Obnovitelné lesy nám poskytují ten nejlepší dřevěný materiál, ze kterého vyrábíme ekologické konstrukční CLT panely.

Tiny Elements nabízí snadno udržovatelné, trvanlivé a udržitelné CLT dřevostavby pro všechny klimatické podmínky.

Líbí se vám YuPOD?

Kontaktujte nás – ať už pro více informací, nezávaznou poptávku ceny koupě, anebo pro možnosti pronájmu a investice. Napište nám na info@tinyelements.eu